Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

71Prawidłowa skóra zbudowana jest z włókien kolagenowych, które nadają jej jędrność oraz sprężystość. Niestety, w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, jakie ma miejsce podczas szybkiego przybierania na wadze, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych dochodzi do przerywania włókien i ich osłabienia. Miejsca ubytku włókien przybierają na skórze barwę czerwono- siną. Rozstępy pojawiają się bardzo często w okresie dojrzewania oraz zwiększania masy ciała. Narażone na nie są również osoby przyjmujące sterydy, m.in. w celach leczniczych. Kobietom w ciąży rozstępy pojawiają się najczęściej na piersiach oraz brzuchu.
Blizna skórna powstaje wtedy, gdy ubytek sięga co najmniej do skóry właściwej Rozróżnia się blizny przerosłe i zanikowe. Skłonność do tworzenia brzydkich, przerosłych blizn może być indywidualną cechą skóry pacjenta.
Obecnie stosowane technologie pozwalają w sposób zdecydowanie bardziej skuteczny korygować powstałe rozstępy oraz blizny, bez względu na ich pochodzenie. W zależności od jakości powstałej blizny, korekcję blizny możemy rozpocząć już po upływie ok 2 - 3 miesięcy od urazu.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej energii emitowanej przez laser dochodzi do odparowania blizny oraz do takiego jej podgrzania, aby doszło do ponownego jej modelowania. W tym celu używamy laserów, pracujących w systemie frakcyjnym.
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać)
 • zaburzenia krzepnięcia lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
 • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
 • bliznowce
 • choroby, tj.: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca, padaczka
 • inne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tygodnie


Przebieg zabiegu:

Po zabiegu korekcji blizn i rozstępów pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz inne niewielkie dolegliwości, które zazwyczaj mijają po 1–4 godzin po zabiegu. Około 12-24 godzin po zabiegu w miejscu poddanym korekcji pojawiają się strupki, które zwykle utrzymują się przez okres 7-21dni.


Czas trwania zabiegu:

Zależy od wielkości obszaru poddanego zabiegowi


Częstotliwość zabiegów:

W celu uzyskania najlepszego efektu kosmetycznego na każdej korygowanej powierzchni może być potrzebnych od 4 do 8 zabiegów wykonywanych w odstępach 6-12 tygodni.


Zalecenia po zabiegu:

 • nie eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę kremem z filtrem 50+)
 • przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących, wysuszających
 • kilka razy dziennie zalecane używanie kremu: alantan, bephanten.


Cena: