Laserowe usuwanie znamion naczyniowych

65Znamię naczyniowe jest to uszkodzenie lub zmiana w drobnych naczyniach krwionośnych. Może mieć charakter zarówno wrodzony, jak i nabyty. Uszkodzeniom naczynek można w pewnym stopniu zapobiegać stosując odpowiednią profilaktykę. Można je również usuwać, stosując różne rodzaje terapii. Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów usuwania znamion naczyniowych jest zabieg laserowy, w który emitowana wiązka światła laserowego o określonej długość fal pochłaniana jest przez hemoglobinę.
Na wynik leczenia bez wątpienia wpływa lokalizacja znamienia naczyniowego, a także jego rozmiar. Znamiona znajdujące się na twarzy i szyi lepiej odpowiadają na leczenie niż zmiany zlokalizowane na nogach czy rękach.
Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać)\zaburzenia krzepnięcia lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
  • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
  • bliznowce
  • choroby, tj.: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca, padaczka
  • inne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tygodnie


Przebieg zabiegu:

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz wykonuje dokumentację fotograficzną zmiany i jej okolic. Zabieg polega na naświetlaniu skóry wiązką światła laserowego. Impulsy lasera odczuwane są jako krótkie „szczypnięcie” Po zabiegu laserowym mającym na celu usunięcie znamienia naczyniowego, przez 7 do 14 dni może utrzymywać się zaczerwienienie skóry, niekiedy z zasinieniem. Po każdym kolejnym zabiegu znamię powinno stać się jaśniejsze.
Czas trwania zabiegu: 30 minut

Częstotliwość zabiegów:

Lekarz indywidualnie do potrzeb i wielkości znamiona naczyniowego ustala ilość zabiegów, które należy powtarzać co 4-6 tygodni.

Zalecenia po zabiegu:

Nie należy eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę kremem z filtrem 50+)

Cena: