Kompleksowy zabieg modelujący sylwetkę

173Zabieg modelujący sylwetkę "Ultracontour" to rewolucja w zabiegach wyszczuplających. To zabieg, który jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Usuwa tkankę tłuszczową, nie naruszając otaczających narządów, naczyń krwionośnych i nerwów.

Zabieg wykonywany jest w trzech etapach.

Etap I zabiegu modelującego wykorzystuje urządzenie „Ultracontour”. Jest to innowacyjna metoda usuwania lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, przynosząca doskonałe efekty bez skutków ubocznych. Zabieg ten można wykonywać na typowych okolicach ciała, w których dochodzi do miejscowego nagromadzenia się tłuszczu czyli: nadbrzusze i podbrzusze, biodra, uda. „Ultracontour” pobudza także działanie układu limfatycznego. Stymulacja fibroblastów ultradźwiękami poprawia stan skóry, a także pomaga zwalczać cellulit.
Etap II zabiegu modelującego oparty jest na urządzeniu „Starvac”, za pomocą którego wykonujemy masaż próżniowy. Dzięki niemu następuje usprawnienie krążenia, eliminacja toksyn, zmniejszenie retencji wody, uaktywnienie lipolizy (rozkładu tłuszczu) oraz odbudowa struktury skóry.
Etap III zabiegu modelującego stanowi lipoliza iniekcyjna. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu w miejscu nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej mieszaniny preparatów zawierających fosfatydylocholinę. Substancja ta wstrzyknięta w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie wraz z lipoproteinami są transportowane do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.

Wskazania do zabiegu:
 • zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet ,i mężczyzn  którzy chcą w sposób nieinwazyjny pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała
 • cellulit
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca, choroby wątroby
 • wszczepiony stymulator serca
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • łuszczyca
 • stany zapalne skóry
 • w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem zabronione jest również spożywanie aspiryny oraz niesterydowych środków zapalnych


Przebieg zabiegu:

 • Etap I. Do wyznaczonej partii ciała przykładana jest głowica robocza (na kilka sekund do danego obszaru). Za pośrednictwem żelu  wiązki ultradźwiękowe przekazywane są w głąb tkanek. Następnie wykonywany jest drenaż limfatyczny, czyli odprowadzenie płynów tkankowych z przestrzeni międzykomórkowej. Do drenażu wykorzystuje się sześć głowic ultradźwiękowych. Dzięki pracy sekwencyjnej wykonują one masaż drenujący.
 • Etap II. Głowica ssąca urządzenia „Starvac” wytwarza podciśnienie  na powierzchni skóry, które powoduje zassanie skóry pomiędzy 2 wewnętrzne wałki głowicy ssącej. Ruchome wałki automatycznie dostosowują się do grubości stworzonego w ten sposób fałdu, a w trakcie przemieszczania głowicy ssącej skóra jest zwijana i rozwijana z intensywnością gwarantującą pobudzenie procesów zachodzących w komórkach.
 • Etap III. Strefa z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej poddawana jest serii zastrzyków bardzo cienką igła, przez co są one praktycznie bezbolesne. Bezpośrednio po zakończeniu nakłuć pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Mogą również powstać punktowe siniaki i krwiaki.
Czas trwania zabiegu: 2,5h

Częstotliwość zabiegów:
Zaleca się wykonanie serii minimum 5 zabiegów w odstępie 7-10 dni.

Zalecenia:

 • Dwa dni przed zabiegiem, oraz dwa tygodnie po nim należy ograniczać spożywanie tłuszczów i węglowodanów. Niewskazane jest również zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz witaminy E.
 • W trakcie serii wskazane jest stosowanie diety wysokobiałkowej, a także picie dużej ilości płynów (minimum dwa litry na dobę). Odpowiednie odżywianie ułatwia wydalenie tłuszczu z organizmu i nie dopuszcza do obciążenia wątroby.

Cena:

 • 600 zł.