Blog

pielegnacja pozabiegowa zielona góra

Pielęgnacja pozabiegowa - obowiązkowy element terapii w medycynie estetycznej

Zdecydowanie warto pochylić się nad tematem co dalej po wyjściu z gabinetu lekarskiego, po przeprowadzonym zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej. Należy być świadomym, że wszystkie działania podejmowane w domu w bardzo dużym stopniu wpływają na końcowy rezultat działań w gabinecie lekarskim. I mówimy tu o dwóch sytuacjach:

  • o prawidłowym wykonaniu bieżących zaleceń lekarza, których rezultatem ma być  poprawa kondycji i wyglądu skóry tuż po zabiegu
  • oraz o prawidłowej i długofalowej pielęgnacji domowej

Bezpośrednio po zabiegu wracając do domu na świeżo w głowie mamy zalecenia lekarza w jaki sposób i jak długo należy wykonywać określone czynności przyspieszające gojenie, co należy robić aby gojenie przebiegało prawidłowo, czego należy unikać. W praktyce obserwujemy dwie postawy: albo postawę  szybkiej rezygnacji z zaleceń, bo wszystko łatwo i szybko się zagoiło albo postawę wykonywania zaleceń z taką pieczołowitością, która wręcz może doprowadzić do określonych niepożądanych sytuacji ( przykładem mogą być zbyt częste i zbyt obfite nakładanie warstw kremu ułatwiającego gojenie, co nie pozwala skórze oddychać i może prowadzić do powstawania zmian ropnych).

W zasadzie przy wszystkich procedurach należy  pamiętać o niekorzystnym wpływie UV na skórę poddaną zabiegom medycyny estetycznej. Potocznie mówi się, że „lasery nie lubią słońca.” W celu uniknięcia niechcianych powikłań jakimi są przebarwienia, należy być świadomym swojego zachowania po takich zabiegach. Wymagają one staranności i systematyczności w prawidłowej ochronie skóry przed UV.

Ponadto we wszystkich sytuacjach jeśli mamy wątpliwości co do postępów procesów gojenia, lub mamy dodatkowe pytania, zalecamy  skontaktować się z gabinetem. Nie należy podejmować własnych decyzji, lub uzgodnionych z osobami, które nie mają wystarczającej wiedzy do udzielania porad.

Często po agresywnych zabiegach medycyny estetycznej zalecane są wizyty kontrolne, jak również zabiegi, które dodatkowo mają wesprzeć zastosowane wcześniej terapie. Zawsze są właściwie dobierane dla konkretnej osoby. A wszystko po to, by efekty przeprowadzonych kuracji utrzymały się jak najdłużej.

No i oczywiście codzienna systematyczna pielęgnacja domowa. Zastosowanie właściwych kosmetyków, czy kosmeceutyków. Ustabilizowany tryb życia , mądra dieta.

Wszystko razem wpływa dodatnio na nasze zdrowie, samopoczucie i doskonałą samoocenę.

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Wszystkie wpisy

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć