Blog

Po co nam medycyna estetyczna?

7 kwietnia 2019 r. zakończył się w Monte Carlo XVII Kongres Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (AMWC). Brało w nim udział 12000 uczestników z całego świata. Wielkie spotkanie branżowe. Miejsce wymiany doświadczeń, wykładów, prezentacji, szkoleń,  z niezwykle bogatą ofertą możliwości najnowszego sprzętu, prezentacją nowych technik i preparatów stosowanych w medycynie estetycznej.

Można by zapytać po co to wszystko?

Bo jest zapotrzebowanie i są oczekiwania. Bo ludzie chcą się sobie podobać, dobrze czuć się w swojej skórze. To sposób na poprawę jakości życia. Działania medycyny estetycznej nie są skierowane tylko do celebrytów, a służą zwykłym ludziom.

Oczywiście skala i rodzaj zabiegów mogą drastycznie się różnić u różnych osób w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości. Dzięki medycynie estetycznej podkreślamy to co w nas najlepsze, zachowujemy atrakcyjne cechy wyglądu na dłużej, usuwamy co nam przeszkadza czy szpeci. Zwykłe ludzkie potrzeby.

Medycyna estetyczna jak wskazuje jej nazwa nie może być medycyną nieestetyczną. Trendy do zmiany rysów twarzy, sztucznie wydęte policzki , czy usta to trendy przeszłości. Naturalność. Indywidualizm, to cechy należy pilnować i strzec.

Dlatego dobry lekarz w tej działalności  to dobry doradca. Z artystycznym zacięciem. Ze sporą dawką asertywności, w sytuacji gdy pacjent przesadza w swych oczekiwaniach. Osoba, która dobrze zrozumie pacjenta, dopasuje właściwą terapię do możliwości i oczekiwań. Zapewni przeprowadzenie wybranej procedury w bezpiecznych warunkach.

Statystyczne badania wykazują, że działaniom, które zaliczają się do procedur medycyny estetycznej poddaje się coraz większa liczba osób. Pacjenci często gubią się w szerokiej ofercie rynku medycyny estetycznej, kuszeni są reklamami, promocjami czy specjalnymi okazjami. Tymczasem skóra jest naszym największym narządem immunologicznym, dlatego wygląd i zdrowie naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście.

Lekarz, którzy nieustannie dokształca się zawodowo, umie ocenić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów. Dlatego to lekarz jest dla pacjenta najlepszym przewodnikiem po najbardziej skutecznych i bezpiecznych zabiegach estetycznych.

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Wszystkie wpisy

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć