Nadmierne owłosienie, hirsutyzm

Nadmierne owłosienie jest problemem z którym mogą borykać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Może stanowić źródło poważnych kompleksów, rujnujących pewność siebie.

Hirsutyzm jest jednostką chorobową dotykającą kobiet. Wiąże się z występowaniem mocnych, grubych i ciemnych włosów w miejscach typowych dla mężczyzn. Silne owłosienie może pojawić się nad ustami, na brodzie, na szyi, klatce piersiowej, plecach, brzuchu, czy stopach. Ciemne, mało estetyczne włoski to efekt działania androgenów. Jest to problem często dotykający kobiet po menopauzie.

Nadmierne owłosienie może również wynikać ze skłonności genetycznych, być wywołane przyjmowanymi lekami, wystąpić w czasie ciąży, towarzyszyć innym chorobom- zespołowi policystycznych jajników, zaburzeniom endokrynologicznym, chorobom nowotworowym. Dlatego niezwykle ważna jest konsultacja lekarska i zdefiniowanie źródła problemu.

W MED-DERM możemy zaoferować Państwu

Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia przy użyciu najnowocześniejszej technologii laserowej. Wykorzystujemy w tym celu laser Light Sheer. Jest to metoda depilacji polecana również osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). W trakcie zabiegu wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.

Proponowane zabiegi i procedury

Umów się na wizytę

  • Krótki czas oczekiwania na termin wizyty
  • Klinicznie przebadane, certyfikowane preparaty
  • Profesjonalna opieka medyczna
  • Najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i medyczny
Zapraszamy do rejestracji w naszych gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej.

Dla Państwa wygody rejestracja jest dostępna pod jednym numerem telefonu dla wszystkich gabinetów. Nasz personel pomoże Państwu wybrać dogodny termin i udzieli wszelkich dostępnych informacji.
Zadzwoń 601 380 664

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć