Blizny

Blizny to zmiany powstające w wyniku przerwania ciągłości skóry ( czy to na skutek urazu, czy po zabiegu operacyjnym). Blizna różni się od prawidłowej skóry konsystencją ( zazwyczaj jest twardsza), strukturą powierzchni, kolorem. Sposób likwidacji blizn zależy od ich rodzaju. Inne metody stosujemy w przypadku blizn przerosłych ( wypukłych, sięgających powyżej powierzchni skóry, jednak nie wykraczających poza granice rany), inne przy bliznach zanikowych ( wgłębionych poniżej powierzchni skóry, związanych z ubytkiem kolagenu).

Keloidy, zwane bliznowcami, to twarde i nieregularne zgrubienia. Ich przyczyną jest indywidualna skłonność do nadprodukcji kolagenu. W odróżnieniu od blizn przerostowych, keloidy przekraczają linię rany i mogą się rozrastać.

Do blizn zalicza się także rozstępy, które najczęściej pojawiają się u kobiet po przebytej ciąży, a także u osób ze znaczną nadwagą lub będących w trakcie terapii lekami steroidowymi.

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów i procedur medycznych  dostępnych w Med-Derm, które mogą być pomocne w przypadku tych dolegliwości.

Bardzo chętnie wyjaśnimy Państwu wszelkie szczegóły oraz doradzimy wybór najlepszych i najskuteczniejszych sposobów leczenia.

Prosimy w tym celu o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty – wszystkie dane są dostępne poniżej na tej stronie.

Proponowane zabiegi i procedury

Umów się na wizytę

  • Krótki czas oczekiwania na termin wizyty
  • Klinicznie przebadane, certyfikowane preparaty
  • Profesjonalna opieka medyczna
  • Najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i medyczny
Zapraszamy do rejestracji w naszych gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej.

Dla Państwa wygody rejestracja jest dostępna pod jednym numerem telefonu dla wszystkich gabinetów. Nasz personel pomoże Państwu wybrać dogodny termin i udzieli wszelkich dostępnych informacji.
Zadzwoń 601 380 664

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć