Łuszczyca

Łuszczyca. Jest jedną z najczęstszych chorób z którą zmagają się nasi pacjenci. Jest schorzeniem przewlekłym, przebiegającym z okresami remisji i zaostrzeń. Ma bardzo duży wpływ na życie i codzienne funkcjonowanie , wiąże się ze znaczną stygmatyzacją, wykluczeniem społecznym.  Dlatego bardzo ważne jest właściwe rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Charakterystycznymi objawami występującymi na skórze są czerwonobrunatne grudki, które grupują się w większe skupiska w charakterystycznych lokalizacjach (łokcie, kolana, okolica lędźwiowa kręgosłupa, owłosiona skóra głowy). W wyniku nadmiernego i nieprawidłowego rogowacenia naskórka, przy braku odpowiedniej pielęgnacji i leczenia dochodzi do pojawiania się grubej łuski na powierzchni zmian. Wykwity chorobowe w przebiegu łuszczycy nie dotyczą wyłącznie skóry. Proces chorobowy może objąć również paznokcie, stawy. W przypadku uogólnienia się łuszczycy stan pacjenta jest poważny, może występować gorączka, znaczne osłabienie. Bardzo często niezbędna jest hospitalizacja.

Łuszczyca jest chorobą o wieloczynnikowej etiologii. Ma podłoże genetyczne (stąd bardzo istotne jest zebranie z pacjentem dokładnego wywiadu), immunologiczne. Wpływ na przebieg choroby mają również czynniki środowiskowe: częste zakażenia, ogniska zapalne w organizmie (np. próchnica zębów), niektóre leki, stres, alkohol, palenie tytoniu. U większości pacjentów światło słoneczne działa korzystnie na zmiany skórne, wykwity mają tendencje do ustępowania w lecie (stąd też jedną z głównych metod w leczeniu łuszczycy jest stosowanie fotolecznictwa).

W naszych Gabinetach proponujemy Państwu skuteczną diagnostykę w kierunku łuszczycy – na podstawie wnikliwie zebranego wywiadu, badania fizykalnego zmian skórnych, płytek paznokciowych. W sytuacjach wątpliwych dysponujemy możliwością wykonania biopsji diagnostycznej do oceny histopatologicznej. Oferujemy włączenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, fototerapii UVB 311nm (najczęstsza forma światłolecznictwa stosowana u pacjentów z łuszczycą), udzielamy informacji i porad odnośnie odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Poniżej przedstawiamy procedury medyczne i konsultacje dostępne w Med-Derm, które są pomocne w przypadku tej choroby.

Bardzo chętnie wyjaśnimy Państwu wszelkie szczegóły oraz doradzimy wybór najlepszych i najskuteczniejszych sposobów leczenia.

Prosimy w tym celu o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty – wszystkie dane są dostępne poniżej na tej stronie.

Proponowane zabiegi i procedury

Umów się na wizytę

  • Krótki czas oczekiwania na termin wizyty
  • Klinicznie przebadane, certyfikowane preparaty
  • Profesjonalna opieka medyczna
  • Najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i medyczny
Zapraszamy do rejestracji w naszych gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej.

Dla Państwa wygody rejestracja jest dostępna pod jednym numerem telefonu dla wszystkich gabinetów. Nasz personel pomoże Państwu wybrać dogodny termin i udzieli wszelkich dostępnych informacji.
Zadzwoń 601 380 664

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć