Blog

Procedura przyjęć w Med-Derm podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Podczas umawiania wizyty bezpośredniej w MED-DERM należy podać informacje  pod kątem występowania objawów COVID-19 lub infekcji grypopodobnej i ewentualnego kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

 Nigdy nie przychodź na wizytę, jeśli masz objawy COVID -19 lub infekcji grypopodobnej!

Przy wejściu do placówki zostaną Państwo poddani wstępnemu wywiadowi medycznemu, jak również pracownik zmierzy Pani/Panu temperaturę.

Pacjent z podwyższoną temperaturą lub objawami infekcji nie będzie przyjęty w placówce, zostanie  wobec niego zastosowana procedura zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Zasady bezpieczeństwa

W naszej placówce wprowadzono rygorystyczne środki ostrożności oraz procedury dezynfekcji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi. W gabinetach lekarskich  obowiązują określone zasady postępowania. W placówce dostępne są preparaty do dezynfekcji, instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. Nie musisz się obawiać korzystać z krzeseł czy łóżek w gabinetach. Po wyjściu pacjenta wszystko jest dokładnie dezynfekowane.

Wprowadzono zmiany w miejscu oczekiwania na wizytę w gabinecie, aby pomóc w zachowaniu bezpiecznego dystansu między pacjentami.

W poczekalni usunięto prasę, ulotki.

Terminy i godziny wizyt, są tak zaplanowane, aby ograniczyć liczbę pacjentów przebywającą w tym samym czasie na terenie placówki medycznej.

Dodatkowo:

 • Wszyscy pracownicy  przed przystąpieniem do pracy poddawani są obowiązkowemu pomiarowi temperatury oraz ocenie występowania objawów infekcji oddechowej (kaszel, duszność). W momencie wystąpienia podwyższonej temperatury lub ww. objawów, pracownik nie przystąpi do pracy.
 • Pracownicy korzystają ze środków ochrony osobistej.

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa:

 1. Na umówioną wizytę przyjdź bez osoby towarzyszącej (dzieci przychodzą z jednym opiekunem), nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną, aby ograniczyć możliwość kontaktu z innymi pacjentami i skrócić czas pobytu w poczekalni.
 2. Po wejściu do placówki medycznej zdezynfekuj ręce.
 3. Pozwól na pomiar temperatury.
 4. Wypełnij Ankietę w związku ze stanem epidemicznym zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
 5. Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, noś maseczkę ochronną lub zasłaniaj usta i nos chustką czy szalikiem.
 6. Podczas pobytu w placówce zachowaj bezpieczną odległość.
 7. W celu uregulowania ewentualnych płatności możesz korzystać z karty płatniczej.
 8. Nie dotykaj swojej twarzy.
 9. Po wyjściu z gabinetu i opuszczeniu placówki medycznej zdezynfekuj ręce.
 10. Konsultacja dermatologiczna może być zrealizowana  również podczas telefonicznej porady medycznej lub konsultacji online.

Wszystkie szczegóły dotyczące takiej wizyty można pozyskać poprzez kontakt z rejestracją.

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Wszystkie wpisy

Kontakt

Adres

ul. Leszczynowa 21
65-383 Zielona Góra

Godziny przyjęć

Poniedziałek - piątek w godz. 11-19

Adres

ul. Chopina 24 A
68-200 Żary

Godziny przyjęć

We wtorki w godz. 14-19

Adres

ul. Łokietka 26
66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny przyjęć