
Profhilo - zabieg rewitalizujący twarz i ciało
Zabieg na twarz Profhilo to propozycja dla osób, które pragną spowolnić pojawianie się oznak starzenia i zauważalnie poprawić swój wygląd. O jego innowacyjności i skuteczności najlepiej świadczy fakt licznych nagród przyznanych na kongresach medycyny estetycznej i aniti-age w Paryżu, Londynie i Monte Carlo.
Głównym składnikiem preparatu jest kwas hialuronowy o wysokim stężeniu – 64 mg w 1 dawce. Zawiera on dwa rodzaje łańcuchów – L-HA oraz H-HA – o odpowiedniej długości, które wykazują zdolność pobudzania komórek skóry właściwej do syntezy elastyny oraz kolagenu typu I i III.
Liczne badania wykazały, że stymulatory tkankowe Profhilo są wyjątkowo skuteczne. Co istotne, kwas hialuronowy w preparacie Profhilo jest stabilizowany termicznie i nie zawiera chemicznych dodatków, takich jak emulgatory czy zagęstniki, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko podrażnień i uczuleń skóry po zabiegu.
Zabieg, o którym mowa, może być wykonany na różnych częściach ciała, jednak najbardziej popularny jest jako zabieg na twarz.
Zabieg odmładzający Profhilo – dla kogo?
Skoro wiemy już co to jest Profhilo, warto doprecyzować, komu zabieg ten w szczególności jest dedykowany. Otóż świetnie sprawdza się on w redukcji wyraźnych objawów starzenia, takich jak:
- zmarszczki i bruzdy ( pionowe i poziome),
- wiotka skóra,
- utrata objętości i sprężystości,
- obniżone napięcie skóry,
- utracony kontur twarzy,
- opadające policzki.
Kiedy Profhilo nie stosujemy?
Zabiegów odmładzających na twarz i skórę ciała Profhilo nie należy stosować:
- podczas ciąży i laktacji,
- przy nieustabilizowanej cukrzycy,
- chorobie nowotworowej do 5 lat od zakończenia leczenia,
- przy nadwrażliwości na kwas hialuronowy,
- podczas stosowania leków przeciwzapalnych,
- podczas infekcji i stanów zapalnych okolicy,
- która ma być poddana zabiegowi,
- przy dużym ryzyku powstania blizn przerostowych,
- przy chorobach autoimmunologicznych.
Zabieg Profhilo- na czym polega?
Zabieg Profhilo polega na podskórnym wstrzyknięciu preparatu. Liczba nakłuć, jakie trzeba wykonać – jest niewielka i najczęściej wynosi kilka na każdej stronie twarzy. Punkty wkłucia wybiera lekarz w zależności od tego, jaki efekt w ramach zabiegu ma być osiągnięty, ale najczęściej są one zlokalizowane w okolicach podpoliczkowych i policzkowojarzmowych.
Efekty Profhilo nie są widoczne od razu. Po zabiegu zauważalna jest stopniowa poprawa wyglądu skóry, ale na pełny rezultat trzeba poczekać około dwóch miesięcy. Pamiętajmy, że dotyczy to standardowej serii składającej się z dwóch zabiegów, pomiędzy którymi musi wystąpić 30-dniowa przerwa, a zatem od momentu pierwszego zabiegu do momentu uzyskania ostatecznych efektów mija około 3 miesięcy.
Dobrą wiadomością jest jednak to, że efekt utrzymuje się nawet do 1,5 roku, choć wiele w tym względzie zależy od trybu życia i indywidualnych predyspozycji danej osoby.
Pamiętajmy też, że aby uzyskać pozytywne efekty, po zabiegu Profhilo należy przestrzegać kilku zasad.
Po pierwsze, skóra po zabiegu nie może być narażona na kontakt z bakteriami. Należy więc wystrzegać się dotykania twarzy i zrezygnować z makijażu przynajmniej na 24 godziny. Niesprzyjające są także ekspozycje słoneczne oraz wysoka temperatura ( sauna). Tego typu aktywności po zabiegu należy odroczyć o tydzień.
Nie masz pewności czy zabieg Profhilo warto wybrać w Twoim przypadku? Umów się na konsultację w Med-Derm. Gwarantujemy pomoc w dobraniu najodpowiedniejszego dla Ciebie zabiegu oraz jego fachowe wykonanie.